Dobrovolnictví

Vedle koncertů a účastí na festivalech se snažíme přinášet hudbu i na místo, ve kterém do zpěvu většinou není. Už nějakou dobu pravidelně docházíme v komorním složení do Léčebny dlouhodobě nemocných v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, abychom alespoň jedno odpoledne v měsíci věnovali těm, kteří na naše koncerty již sami dorazit nemohou. 

Babičkám a dědečkům, upoutaným na lůžko, přicházíme vždy zazpívat několik písní z dob jejich mládí, nechybí ani lidové písně a na přání občas zazpíváme i skladby, které sice nemáme nacvičené, ale které si i přes intonační nedokonalosti zazpívají pacienti s námi. Přejí-li si senioři oblíbenou píseň, kterou nejsme schopni ani improvizovaně předvést, secvičíme ji do příští návštěvy, protože když se k nám pacienti přidají, byť i jen neumělým broukáním, tichým zpíváním nebo snahou tleskat do rytmu, je to pro nás ta největší odměna. 

Z návštěv v LDN odcházíme psychicky i fyzicky vyčerpaní, ale vždy s pocitem, že přesně tento způsob rozdávání radosti je jedním ze smyslů hudby.

 
Ohlasy na naše vystoupení: