O sboru

GAMBALE znamená HOLÍNKA, což je jméno pro sbor nejspíš poněkud zvláštní. Holínka měla původně připomínat pomůcku pro představu správné pěvecké techniky, ale postupně jsme se s holínkami sžili natolik, že si je většina z nás pořídila jako volnočasovou obuv a občas je – k úžasu diváků - používáme i jako koncertní obuv. Holínka se nakonec zabydlela i v našem logu.
Pěvecký sbor GAMBALE datuje svůj zrod k 1. lednu 2013. Vznikl způsobem netypickým a poněkud kuriózním – postupně se posbíral z absolventů několika víkendových kurzů zpěvu pro „nezpěváky“, tedy pro úplné laiky, které během kurzu vzalo zpívání za srdce natolik, že mu úplně propadli. A protože opakovat stejný kurz nedávalo smysl, vznikl smíšený sbor.
Dnes máme 20 stálých členů s věkovým průměrem 48 let. Jsme lidé nejrůznějších profesí i osudů, které drží pohromadě společná posedlost – vášeň pro souzvuk tónů, vytvářených lidským hlasem a srdcem. Jsou mezi námi zpěváci-začátečníci i lidé, kteří se ke zpěvu vrátili po dlouhé pauze, a proto máme před sebou ještě spoustu práce, která nás ovšem velice baví. Pro každého z nás je naše společné zpívání nejen radostí, ale i neustálým posunováním pomyslné laťky směrem vzhůru, což se odráží i ve „zbytku“ našich životů.  A to je naprosto skvělý vedlejší efekt. Viva La musica!

Sbormistryně

Sbormistryně Eva Šormová zpívá od malička, ale dosud byla vždy na opačné straně bojiště, na té sbormistrovské se s GAMBALE ocitá poprvé. Má za sebou zpívání v několika sborech (Kühnův dětský sbor, Canti di Praga, Gaudium Pragense, Víceméně v tónině, Vysokoškolský umělecký soubor, Art N),  zkušenost se sólovým zpěvem, folk-rockovou a jazzovou kapelou. Je držitelkou akreditace od MŠMT k provádění vzdělávacího programu (Seminář rozeznění a uvolnění hlasu), který přes tři roky aplikovala jako lektorka kurzů zpěvu ve vzdělávací instituci Serafin® Serafin. V roce 2011-12 absolvovala  sebezkušenostní systemický výcvik v hudebně-dramatických terapiích u Mgr. Zdeňka Šimanovského. Dnes se ve spolupráci s psychoterapeutkou Evou Jung zabývá muzikoterapií, nalézt ji můžete i na pódiu divadla RockOpera Praha, kde si plní své rockerské sny.

Chcete s námi zpívat?

Rádi mezi sebou uvítáme nové členy sboru v hlasových oborech soprántenor a bas. Kapacita altu je již naplněna. U nových členů preferujeme předchozí sborovou zkušenost. Máte-li chuť s námi zpívat a jste ochotni věnovat část svého volného času společným zkouškám a vystoupením, ozvěte se. Určitě nebudete litovat. :-)

Zkoušky

Pravidelně zkoušíme v ZŠ Londýnská. Zkoušky probíhají vždy 1x za 14 dní ve středu (18:00-21:00) a 1x měsíčně v sobotu (10:00-17:00) nebo v neděli (11:00-18:00).

Spolupracujeme

Spolupracujeme s ženským komorním pěveckým sborem Arytmie Praha.